Specjalistyczny Gabinet
Fizjoterapii Ortopedycznej

 leczenie schorzeń ortopedycznych
oraz
terapia bólu ostrego i przewlekłego
  

mgr Hubert Prabucki
Fizjoterapeuta  Terapeuta Manualny
Dietetyk  Trener personalny


  • Osteopatia Strukturalna - Bezpieczne nastawianie kręgosłupa

Twórcą metody jest Prof. Laurie Hartman.  Jest to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem dysfunkcji układu kostno-stawowego. Podstawą tej koncepcji są techniki manipulacji szybkich, które mają na celu uruchomienie stawów. Osteopatyczne "nastawianie" jest skuteczne, bezpieczne i bezbolesne, ponieważ nie wymaga użycia dużej siły przez terapeutę. Precyzyjne ustawienie powierzchni stawowych w odpowiedniej pozycji umożliwia zastosowanie minimalnej siły i amplitudy ruchu.
  • Igłoterapia sucha - dr Needling

Terapia bólów mięśniowo powięziowych wykorzystująca nakłuwanie tzw. punktów spustowych cienką igłą. Terapię stosują i polecają  również lekarze neurolodzy .neurolog - igłoterapia. ponieważ jest to metoda leczenia, która zmniejsza napięcie mięśniowe eliminując jego przyczynę w przeciwieństwie do innych metod takich jak np. klasyczne formy masażu, które jedynie chwilowo łagodzą objawy nie zmieniając trwale metabolizmu bolesnych tkanek miękkich. Igłoterapia likwiduje również chroniczne dolegliwości bólowe narządu ruchu z niezwykłą skutecznością. W niektórych przypadkach małych struktur położonych głęboko konieczne jest wykonanie zabiegu pod kontrolą USG. Tylko precyzyjne leczenie przynosi oczekiwane efekty. Sucha igłoterapia czasem bywa łączona z innymi metodami leczenia np. manipulacjami ( tzw. nastawianiem kręgosłupa lub innych stawów ).

  • EPTE® - Przeskórna Terapeutyczna Elektroliza

Przełomowa metoda leczenia tendinopatii - zmian zwyrodnieniowych, przeciązeniowych, zapalnych ścięgien. Metoda polega na wprowadzeniu cienkiej igły precyzyjnie pod kontrolą USG w miejsce wymagające leczenia. Nastepnie przez chora tkankę przepuszczany jest niewielki impuls elektryczny o określonej częstotliwosci. Zabieg wywołuje naturalną regeneracje tkanki w nawet najbardziej przewlekłym stadium uszkodzeń. Efekt elektrolizy pojawia się bardzo szybko i co ważne w przeciwienstwie do ostrzykiwan sterydami ( blokady ) leczy a nie tylko znieczula. wskazania do terapii to wszelkie uszkodzenia ściegien w tym: łokiec tenisisty, łokieć golfisty, zapalenie rozcięgna podeszwowego. ostroga piętowa, entezopatia więzadła właściwego rzepki ( kolano skoczka ), uszkodzenie stożka rotatorów ( najczęstsza przyczyna przewlekłego bólu barków )
  • Ortopedyczna Terapia Manualna

Twórcą metody jest wybitny praktyk i teoretyk Prof. Fredy Kaltenborn. Jest to specjalizacja zawodowa wewnątrz fizjoterapii. Koncepcja składa się z precezyjnego diagnozowania i terapii dysfunkcji kręgosłupa i stawów obwodowych. Podstawowym technikami terapeutycznymi są: mobilizacje, manipulacje i trakcje stawowe. Celem leczenia ortopedycznego jest przywrócenie prawidłowej ruchomości, elastyczności i funkcjonowania biomechanicznego stawów. Dzięki temu uzyskujemy zniesienie dolegliwości bólowych oraz wyeliminowanie przyczyn bólu. Metada zawiera również techniki rozluźniania mięśni, tkanki łącznej oraz więzadeł poprzez zabiegi równoważące napięcie w określonych strukturach wzajemnie na siebie oddziałujących (zjawisko tensegracji). Dzięki zastosowaniu diagnostyki USG oraz weryfikacji prawidłowego wykonania danego manewru przy pomocy ultrasonografu terapia jest precyzyjna, całkowicie bezpieczna i skuteczna.


  • FDM ( Fascial Distortion Model )
Jest to metoda leczenia zaburzeń w obrębie układu mięśniowo - powięziowego. Treapia jest bardzo intensywna a zarazem efektywna. Pozwala na uzyskanie szybkich efektów zarówno w ostrych dolegliwościach bólowych ( np związanych z kontuzją sportową, skręcenie stawu skokowego, naciągnięciu lub naderwaniu mięsni.  W Połączeniu z diagnostyką i kontrola USG daje możliwośc precyzyjnego i niezwykle skutecznego leczenia uszkodzeń tkankowych ) jak i Przewlekłcyh ( chronicznych dolegliwościach, ktore utrzymują sie od miesięcy a nawet lat np. bóle karku, chroniczne bóle pleców, kończyn dolnych  rwa kulszowa, barkowa, łokiec tenisisty, golfisty, zespół cieśni nadgarstka )
  • Osteopatia Trzewna ( wisceralna )
Osteopatia Wisceralna (trzewna) to leczenie narządów i układów wewnętrznych czyli układ pokarmowego, układu oddechowego oraz układu rozrodczego.

  • Chiropraktyka

Koncepcja chiropraktyczna zakłada, że wiele dolegliwości bólowych powstaje w skutek, tzw. sublokacji, czyli podwichnięcia kręgów, Przemieszczone elementy kręgosłupa uciskają na nerwy i powodują ból i dysfunkcje w różnych, często odległych od kręgosłupa częściach ciała. Odpowiednie zabiegi przywracające właściwe ułożenie kręgów mogą przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i wyeliminować ból.

  • Rehabilitacja ortopedyczna (pooperacyjna)

Rehabilitacja ma na celu prawidłowe przywrócenie prawidłowego funkcjonowania operowanej struktury poprzez wszystkie techniki lecznicze wyżej wymienione oraz dzięki indywidualnym ćwiczeniom przywracającą prawidłową siłę i funkcję.
Zdrowy kręgosłup, stawy, mięśnie --- diagnostyka, leczenie, profilaktyka
Zdrowe odżywianie, profesjonalne zabiegi modelujące sylwetkę